×
teisinė informacija

Kai lankotės bet kuriai svetainei, ji gali laikyti arba ieškoti informacijos savo naršyklėje, daugiausia "slapukus". Ši informacija, kuri gali būti apie jus, jūsų nuostatas ar jūsų interneto įrenginį (kompiuterį, planšetinį arba mobilųjį telefoną), dažniausiai naudojamas tam, kad svetainė veiktų, kaip tikitės. Daugiau informacijos apie tai, kaip mes naudojame slapukus šioje svetainėje, ir užkirsti kelią nepakankamų slapukų nustatymui, galite spustelėti žemiau esančias skirtingas kategorijos antraštes. Tačiau jei tai padarysite, tai gali turėti įtakos jūsų patirčiai svetainėje ir paslaugoms, kurias mes galime pasiūlyti.

Psichologė Jacqueline Wolley pataria kokie turėtų būti vaikų gimtadienio vakarėliai.

Psichologė Jacqueline Wolley pataria kokie turėtų būti vaikų gimtadienio vakarėliai.

Kai buvau vaikas, gimtadienio vakarėliai dažniausiai vykdavo namie. Mes žaisdavome įvairius aktyvius žaidimus, dainuodavome „Su gimimo diena“, valgydavome tortą, apžiūrinėdavome dovanas“, – prisimena psichologė Jacqueline Wolley ir kviečia pasvarstyti apie šiuolaikinius vaikų gimtadienio vakarėlius.

Šiandien vaikai gimtadienius švenčia kiek kitaip. Jų tėvai stengiasi surengti kuo prašmatnesnius teminius vakarėlius. Vis dėlto, ką patys vaikai mano apie juos? Ar mažamečiai supranta, kas yra švenčiama? Ką   vaikai apskritai supranta apie gimtadienius?

Daug mažamečių tiki, kad jie tapo vyresni tik dėl surengto gimtadienio vakarėlio. Jei kada nors nesurengsite vaikui gimtadienio šventės, jums derėtų nerimauti ne dėl to, kad jūsų mylimas sūnus ar dukra liūdės negavęs gabalėlio torto, o dėl to, kad jis nesupras paaugęs dar vieneriais metais.

J. Wolley pasakoja, kad jos kolegė šeštąjį sūnaus gimtadienį sutiko išvykusi iš šalies, todėl negalėjo surengti vakarėlio. Per gimtadienį jos sūnus užpūtė žvakutes, susmaigstytas į tortą, ir tuo šventė pasibaigė. Tėvai jam pažadėjo surengti didelę šventę, kai šeima grįš namo. 

Jau sėdėdami savo namų svetainėje tėvai planavo vakarėlio detales. Į jų dialogą įsiterpė sūnus. Jis pasakė, kad jam jau suėjo šešeri, jei švęs dar kartą, jam sueis septyneri. Taigi, gimtadienio vakarėlius vaikas susiejo su augimo procesu

Mokslininkai Rama Klavir ir Davidas Leiseris atliko tyrimą. Jo metu 4-9 metų vaikams buvo papasakota istorija apie senuką, kuris norėjo atjaunėti. Senuko planas: kiekvienais metais švęsti gimtadienį, atsukantį laiką atgal (pirmiausiai 79, po to 78 ir t. t.). 38 proc. keturmečių manė, kad tai puiki idėja. Jiems pritarė 36 proc. penkiamečių. Šiuo tyrimu įrodyta, kad vaikai, iki septynerių, tiki, kad būtent gimtadienio šventimas juos pasendina.

Kitą tyrimą atliko pati J. Wolley. 3-5 metų vaikams buvo papasakota kiek kitokia istorija.

Yra trys vaikai, kurių amžius – du metukai. Vieno vaiko tėvai surengė jo gimtadienio vakarėlį, kito vaiko tėvai to nepadarė, o trečiasis vaikas gimtadienį šventė du kartus.

Dauguma vaikų manė, kad tas, kuris gimtadienio nešventė, taip ir liko dviejų metukų, o tas, kuris šventė du kartus – tapo dviem metais vyresnis.

Taigi, ką tėvams reikėtų daryti? Psichologė mano, kad nebūtina rengti prabangių vakarėlių, jei jūsų vaikui sueina vos penkeri. Greičiausiai, to jis net nenori. Užtektų to, kad jūs liktumėte su vaiku namie ir pavalgytumėte torto. Tai gimtadienis, kurį vaikas „užskaito“. Be to, jos nuomone, tokie vaikiški gimtadieniai ir turėtų būti.